Diall G23 2-Pin Stick Compact Fluorescent 603lm 9W (5960P)
- Warm White - 3000K
- Non-Dimmable
- 603lm
- Up to 8,000 Hours Life
- 11kWh/1000h Life
- 1 Year Guarantee
- Fast Start
View all: Diall Light Bulbs
- Warm White - 3000K
- Non-Dimmable
- 603lm
- Up to 8,000 Hours Life
- 11kWh/1000h Life
- 1 Year Guarantee
- Fast Start
View all: Diall Light Bulbs
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Diall |
| CALC - Light Bulb Technology | Compact Fluorescent |
| Cap Fitting Type | G23 2-Pin |
| Colour Temperature Description | Warm White |
| Colour Temperature Value | 3000 K |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Energy Rating | A |
| Life Length | 8,000 hours |
| Light Bulb Shape | Tube |
| Light Bulb Technology | Compact Fluorescent |
| Light Bulb Type | Stick |
| Lm | 603 lm |
| Lm Band | 601-800 |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Power Consumption | 9 W |
| Power Factor Value | 0.8 |
| Product Diameter | 26.5 mm |
| Product Length | 163 mm |
| Product Type | Light Bulb |
| Smart Compatibility | Not Smart |
| kWh Per 1000hr Life | 11 kWh/1000h |
| z1 - UK Manufacturer Name | Kingfisher International Products Limited |
| z2 - UK Manufacturer Postal Address | 1 Paddington Square, W2 1GG |
| z4 - EU Manufacturer Name | Kingfisher International Products B.V. |
| z5 - EU Manufacturer Postal Address | Rapenburgerstraat 175E, Amsterdam, 1011 VM, Netherlands |