Philips E14 R50 LED Light Bulb 210lm 2.8W (935KR)
- Warm White - 2700K
- Non-Dimmable
- 210lm
- Up to 15,000 Hours Life
- 2.8kWh/1000h Life
- 36° Beam Angle
- 1 Year Guarantee
View all: Philips Light Bulbs
- Warm White - 2700K
- Non-Dimmable
- 210lm
- Up to 15,000 Hours Life
- 2.8kWh/1000h Life
- 36° Beam Angle
- 1 Year Guarantee
View all: Philips Light Bulbs
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Beam Angle | 36 ° |
| Brand | Philips |
| CALC - Light Bulb Technology | LED |
| Cap Fitting Type | E14 |
| Colour Rendering Index | 90 |
| Colour Temperature Description | Warm White |
| Colour Temperature Value | 2700 K |
| Decorative Filaments | Non-Filament |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Energy Rating | F |
| Life Length | 15,000 hours |
| Light Bulb Technology | LED |
| Light Bulb Type | R50 |
| Lm | 210 lm |
| Lm Band | 201-400 |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Power Consumption | 2.8 W |
| Power Consumption (Band) | 0 - 3.9W |
| Power Factor Value | 0.5 |
| Product Diameter | 50 mm |
| Product Length | 84 mm |
| Product Type | Light Bulb |
| Smart Compatibility | Not Smart |
| kWh Per 1000hr Life | 2.8 kWh/1000h |