Pest-Stop Easy-Setting Mouse Traps 4 Pack (43599)
Reusable, simple to set mousetrap with a powerful and sensitive mechanism. Constructed from strong metal for effective use.
- For use Against Mice
- Metal Construction
- Easy to Use
- Strong & Durable
- Reusable
- Powerful Action
View all: Pest-Stop Rat & Mouse Traps
Reusable, simple to set mousetrap with a powerful and sensitive mechanism. Constructed from strong metal for effective use.
- For use Against Mice
- Metal Construction
- Easy to Use
- Strong & Durable
- Reusable
- Powerful Action
View all: Pest-Stop Rat & Mouse Traps
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Pest-Stop |
| Construction Material (Safety) | Metal |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor & Outdoor |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Model Name | Easy-Setting |
| Pack Size | 4 |
| Pest Control Method | Mechanical |
| Pest Control Type | Lethal |
| Pieces in Pack/Case | 4 |
| Product Height | 110 mm |
| Product Length | 25 mm |
| Product Type | Traps |
| Product Width | 60 mm |
| Suitable Pests | Mouse |