Laval Adjustable Front Bath Panel 1695mm White (240RM)
Contemporary front bath panel constructed from waterproof pvc in a gloss finish. Includes plinth for adjustability from 457-575mm. Features no degradation from moisture.
- 20 Year Manufacturer's Guarantee (T&Cs Apply)
- Waterproof
- White
- Adjustable Height 457-575mm
- Plinth Included
View all: Unbranded Bath Panels
Contemporary front bath panel constructed from waterproof pvc in a gloss finish. Includes plinth for adjustability from 457-575mm. Features no degradation from moisture.
- 20 Year Manufacturer's Guarantee (T&Cs Apply)
- Waterproof
- White
- Adjustable Height 457-575mm
- Plinth Included
View all: Unbranded Bath Panels
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Bath Panel Type | Front Bath Panel |
| Bathroom Style | Contemporary |
| Brand | Unbranded |
| Colour | White |
| Construction Material (Bathrooms) | PVC |
| Manufacturer Guarantee | 20 Year Manufacturer's Guarantee (T&Cs Apply) |
| Model Name | Laval |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Height | 457 - 575 mm |
| Product Length | 1695 mm |
| Product Type | Adjustable Front Bath Panel |
| Total Product Weight | 6.35 kg |