Hive Silver/White Thermostat Stand (977RC)
For use with the Hive Thermostat and Hive Mini Thermostat. Solid zinc alloy base with a black, chrome-plated finish.
- Plastic & Zinc Construction
- Freestanding
- Chrome-Plated Finish
View all: Hive Smart Heating
For use with the Hive Thermostat and Hive Mini Thermostat. Solid zinc alloy base with a black, chrome-plated finish.
- Plastic & Zinc Construction
- Freestanding
- Chrome-Plated Finish
View all: Hive Smart Heating
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Hive |
| Central Heating Control Type | Mounts & Accessories |
| Colour | Silver/White |
| Compatibility | Hive V3 and Mini |
| Construction Material (Plumbing) | Plastic & Zinc |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Mount Type | Freestanding |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Depth | 78 mm |
| Product Height | 58 mm |
| Product Type | Thermostat Stand |
| Product Width | 78 mm |
| Smart Compatibility | Not Smart |