Essentials Closure Plate 600mm x 450mm (1135X)
Aluminium closure back plate to close-off fire catchment areas.
- Aluminium Construction
- Can Be Cut To Length
View all: Essentials Gas Pipe Fittings
| QTY | Price per item | Saving |
|---|---|---|
| 1 - 3 | £5.99 | - |
| 4 + | £5.69 | Save 5% |
Aluminium closure back plate to close-off fire catchment areas.
- Aluminium Construction
- Can Be Cut To Length
View all: Essentials Gas Pipe Fittings
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Essentials |
| Construction Material (Plumbing) | Aluminium |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Height | 600 mm |
| Product Thickness | 0.5 mm |
| Product Type | Closure Plate |
| Product Width | 450 mm |