Eclipse Satin Stainless Steel Lift-Off Hinges LH 102mm x 89mm 2 Pack (51305)
| QTY | Price per item | Saving |
|---|---|---|
| 1 - 4 | £13.49 | - |
| 5 - 9 | £12.81 | Save 5% |
| 10 + | £12.14 | Save 10% |
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Eclipse |
| Colour/Finish (Ironmongery) | Satin Stainless Steel |
| Construction Material (Ironmongery) | Steel |
| Fire Rated (Yes/No) | Non Fire Rated |
| Fire Rating | Not Fire Rated |
| Fixings Supplied | Fixings Supplied |
| Hinge Feature Type | Lift Off |
| Hinge Grade | Ungraded |
| Hinge Product Type | Butt |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Ironmongery Colour | Steel |
| Ironmongery Finish | Satin |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Pack Size | 2 |
| Pieces in Pack/Case | 2 |
| Product Length | 102 mm |
| Product Thickness | 3 mm |
| Product Type | Lift-Off Hinges LH |
| Product Width | 89 mm |