Draper Expert 20925 3m 200A Electrode Holder (368CM)
Draper 200A electrode holder suitable for use with Draper and other leading brands of welders with Dinse connections. Fitted with a 35-50 Dinse-type plug and a 3m x 20mm² cable.
- Amp Rating: 200A
- Suitable for Welders with Dinse Connections
View all: Draper Expert Welding Supplies
Draper 200A electrode holder suitable for use with Draper and other leading brands of welders with Dinse connections. Fitted with a 35-50 Dinse-type plug and a 3m x 20mm² cable.
- Amp Rating: 200A
- Suitable for Welders with Dinse Connections
View all: Draper Expert Welding Supplies
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Amp Rating | 200 A |
| Brand | Draper Expert |
| Cable Length | 3 m |
| Compatibility | Suitable for use with Draper and other leading brands of welders with Dinse connections |
| Conductor Area | 20 mm² |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Model No | 20925 |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Plug Included | Does Not Include Plug. |
| Product Type | 200A Electrode Holder |
| Total Product Weight | 0.780 kg |
| Welders Product Type | MIG, MMA & TIG |