Draper 20930 1.8m 200A Earth Lead Clamp (111CM)
Draper 200A MMA earth lead and clamp suitable for use with Draper and other leading brands of welders with Dinse connections. Fitted with a 10-25 Dinse-type plug and supplied with 1.8m x 16mm² cable.
- Amp Rating: 200A
- Suitable for Welders with Dinse Connections
View all: Draper Welding Supplies
Draper 200A MMA earth lead and clamp suitable for use with Draper and other leading brands of welders with Dinse connections. Fitted with a 10-25 Dinse-type plug and supplied with 1.8m x 16mm² cable.
- Amp Rating: 200A
- Suitable for Welders with Dinse Connections
View all: Draper Welding Supplies
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Amp Rating | 200 A |
| Brand | Draper |
| Cable Length | 1.8 m |
| Compatibility | Suitable for use with Draper and other leading brands of welders with Dinse connections |
| Conductor Area | 16 mm² |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Model No | 20930 |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Plug Included | Does Not Include Plug. |
| Product Type | 200A Earth Lead Clamp |
| Total Product Weight | 0.392 kg |
| Welders Product Type | MMA |