Bolle Lens Wipe Dispenser (5597F)
Cardboard dispenser containing 100 moistened lens cleaning wipes. Lens wipes impregnated with water based, alcohol and silicone free solution that is anti-static, anti-bacterial and anti-reflective.
- Suitable for All Lens Types
View all: Bolle Eyewear Accessories
Cardboard dispenser containing 100 moistened lens cleaning wipes. Lens wipes impregnated with water based, alcohol and silicone free solution that is anti-static, anti-bacterial and anti-reflective.
- Suitable for All Lens Types
View all: Bolle Eyewear Accessories
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Bolle |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Model No | PACW100 |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Depth | 205 mm |
| Product Length | 125 mm |
| Product Type | Lens Wipe Dispenser |
| Product Width | 60 mm |
| z1 - UK Manufacturer Name | Bolle Safety |
| z2 - UK Manufacturer Postal Address | Unit C83 Barwell Business Park, Leatherhead Road, Chessington, Surrey, KT9 2NY |
| z4 - EU Manufacturer Name | Bolle Protection |
| z5 - EU Manufacturer Postal Address | 51 rue de la Soie, Villeurbanne, 69100, France |