Bailey 19mm Black Drain Rod Set 9.14m 12 Pieces (78472)
Due to hygiene reasons this product is excluded from our 30 Day Money Back Guarantee (your statutory rights are not affected).
Professional polypropylene rod set with steel joints for unblocking drains and cleaning. Includes a double worm screw and a plunger. Drop scraper, drain brush, chimney brush and guide wheel available seperately.
- Polypropylene Rods
- Steel 3/4" Joints
View all: Bailey Drain Rods
Professional polypropylene rod set with steel joints for unblocking drains and cleaning. Includes a double worm screw and a plunger. Drop scraper, drain brush, chimney brush and guide wheel available seperately.
- Polypropylene Rods
- Steel 3/4" Joints
View all: Bailey Drain Rods
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Bailey |
| Colour | Black |
| Connection Type | 3/4" |
| Length of Pack (Combined) | 9.14 m |
| Length of Single Piece | 0.9 m |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 12 |
| Product Returns Note | Due to hygiene reasons this product is excluded from our 30 Day Money Back Guarantee (your statutory rights are not affected). |
| Product Type | Drain Rod Set |
| Rod Diameter | 19 mm |
| Rod Material | Polypropylene |
Product Contents
10 x rods, double worm screw and plunger.