"Warning Drop" Sign 200mm x 150mm (67289)
Legislation requires you to warn staff and vistiors of potential safety risks in and around the workplace. For indoor or outdoor use. Easily punched or drilled for fixing. Compliant with all British standards and legislation.
- 1mm Plastic Construction
View all: Unbranded Safety Signs
Legislation requires you to warn staff and vistiors of potential safety risks in and around the workplace. For indoor or outdoor use. Easily punched or drilled for fixing. Compliant with all British standards and legislation.
- 1mm Plastic Construction
View all: Unbranded Safety Signs
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Construction Material (Safety) | Plastic |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Height | 200 mm |
| Product Length | 150 mm |
| Product Thickness | 1 mm |
| Product Type | "Warning Drop" Sign |
| Safety Sign Product Type | Warning |