Gate Spring Zinc-Plated 215mm (59018)
Steel construction. Corrosion resistant.
- For Use
- Steel Construction
View all: Unbranded Gate Springs
Save50%
£1.00Inc Vat
Was £2.00
0 in stock in Belfast - Boucher Road | Check other stores
Steel construction. Corrosion resistant.
- For Use
- Steel Construction
View all: Unbranded Gate Springs
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Colour | Zinc-Plated |
| Construction Material (Ironmongery) | Steel |
| Fixings Supplied | Fixings Not Supplied |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Height | 28 mm |
| Product Length | 215 mm |
| Product Type | Gate Spring |
| Product Width | 30 mm |