Bathroom Toilet Unit White Gloss 551mm x 201mm x 800mm (361PJ)
Delivery is available only to mainland GB and the Isle of Wight; not available for Northern Ireland or other offshore locations. Order by 3pm for next working day delivery. Orders placed after 3pm will be delivered within 2 working days. You must book your delivery via a secure booking link to secure your delivery date. Due to hygiene reasons this product is excluded from our 30 Day Money Back Guarantee (your statutory rights are not affected).
Modern design with curved edges. Lift-off toilet lid for easy access.
- Floor Mounted
- MDF & MFC Construction
- Compatible with Back-to-Wall Toilet
- Handleless
- 1 Year Guarantee
- 18mm Cabinet & Fascia
View all: Unbranded Toilet Units
Modern design with curved edges. Lift-off toilet lid for easy access.
- Floor Mounted
- MDF & MFC Construction
- Compatible with Back-to-Wall Toilet
- Handleless
- 1 Year Guarantee
- 18mm Cabinet & Fascia
View all: Unbranded Toilet Units
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Bathroom Furniture Product Type | Cabinets |
| Bathroom Item Colour | White |
| Bathroom Item Finish | Gloss |
| Brand | Unbranded |
| Cistern Supplied | Cistern Not Supplied |
| Construction Material (Bathrooms) | MDF & MFC |
| Fixings Supplied | Fixings Not Supplied |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Mount Type | Floor Mounted |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Depth | 201 mm |
| Product Height | 800 mm |
| Product Returns Note | Due to hygiene reasons this product is excluded from our 30 Day Money Back Guarantee (your statutory rights are not affected). |
| Product Type | Bathroom Toilet Unit |
| Product Width | 551 mm |
| Toilet Seat Close Type | Toilet Seat Sold Separately |
| Toilet Shape | Toilet Not Supplied |
| Toilet Type | Toilet Not Supplied |
| Total Product Weight | 13 kg |
| WC Supplied | Without WC |
Product Contents
Toilet unit top, front panels and fixings.
Delivered direct from our suppliers in the number of working days stated on the delivery button
Direct from our supplier delivery restrictions
Geographic restrictions apply, check your postcode below to see if any apply to you. For some locations delivery may take longer than the specified delivery time, and we can not currently offer delivery to offshore addresses.
Please ensure we have your mobile phone number when you order so we can keep you updated with deliveries.
Enter postcode
Returns
Please note - If you wish to return this item you will need to call us on our freephone number 03330 112 112 to arrange a free collection.