Yalu Toilet Seat Reducer Polypropylene White (436RT)
Adjustable toilet seat reducer for children, to acclimatise them into using a standard toilet. Fits securely to most toilet seats.
- Fits Most Toilet Seats
View all: Unbranded Toilet Seats
Adjustable toilet seat reducer for children, to acclimatise them into using a standard toilet. Fits securely to most toilet seats.
- Fits Most Toilet Seats
View all: Unbranded Toilet Seats
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Colour | White |
| Construction Material (Bathrooms) | Polypropylene |
| Fixing Width Range | 171-225 mm |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Model Name | Yalu |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Length | 380 mm |
| Product Type | Toilet Seat Reducer |
| Side to Side Width of Seat | 315 mm |
| Toilet Seat Close Type | Toilet Seat Sold Separately |
| Toilet Shape | Round |
| Total Product Weight | 0.31 kg |
| Width Banding | 315-359mm |