Wire Rope Grey 4mm x 10m (57524)
Steel construction. Galvanised finish. For exterior use.
- Safe Working Load 250kg
- Steel Construction
View all: Unbranded Rope
Steel construction. Galvanised finish. For exterior use.
- Safe Working Load 250kg
- Steel Construction
View all: Unbranded Rope
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Colour | Grey |
| Construction Material (Ironmongery) | Steel |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Max Load Capacity | 250 kg |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Diameter | 4 mm |
| Product Length | 10 m |
| Product Type | Wire Rope |