Fluidmaster Schwab Up Front 187-747 Concealed Cistern 6Ltr (6474X)
Concealed cistern for use with the Fluidmaster Schwab 187-747 frame. Fitted with Fluidmaster 747 filling valve. Pre-assembled water connection on top right side.
- Dual Flush Button Sold Separately
- Dual-Flush
- Front or Top Activation
- Insulates Against Condensation
View all: Fluidmaster Schwab Toilet Cisterns
Concealed cistern for use with the Fluidmaster Schwab 187-747 frame. Fitted with Fluidmaster 747 filling valve. Pre-assembled water connection on top right side.
- Dual Flush Button Sold Separately
- Dual-Flush
- Front or Top Activation
- Insulates Against Condensation
View all: Fluidmaster Schwab Toilet Cisterns
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Fluidmaster Schwab |
| Cistern Capacity | 6 Ltr |
| Flush Type | Dual |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Model Name | Up Front 187-747 |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Depth | 142 mm |
| Product Height | 360 mm |
| Product Type | Concealed Cistern |
| Product Width | 364 mm |
| z1 - UK Manufacturer Name | Fluidmaster GB Ltd |
| z2 - UK Manufacturer Postal Address | Twyford Road, Rotherwas Industrial Estate, HR2 6JR |
| z3 - UK Manufacturer Electronic Address | help@fluidmaster.com |
| z4 - EU Manufacturer Name | Fluidmaster d.o.o. |
| z5 - EU Manufacturer Postal Address | Industrijska Cesta 2, Postojna, SL-6230, Slovenia |
| z6 - EU Manufacturer Electronic Address | help@fluidmaster.com |
Product Contents
Cistern with fill and flush valves (1), set of mounting brackets (1), flush pipe (1) and angle valve (1).
Delivered direct from our suppliers in the number of working days stated on the delivery button
Direct from our supplier delivery restrictions
Geographic restrictions apply, check your postcode below to see if any apply to you. For some locations delivery may take longer than the specified delivery time, and we can not currently offer delivery to offshore addresses.
Please ensure we have your mobile phone number when you order so we can keep you updated with deliveries.
Enter postcode