Elland Towel Rack Black 600mm x 12mm x 1600mm (859PE)
Practical and elegant towel ladder in matt black, powder-coated finish. Smooth and seamless shape provides a minimalistic and refined design to any modern bathroom.
- Wall Mounted
- Modern Design
- Steel Construction
- 1 Year Guarantee
View all: Unbranded Towel Holders
Practical and elegant towel ladder in matt black, powder-coated finish. Smooth and seamless shape provides a minimalistic and refined design to any modern bathroom.
- Wall Mounted
- Modern Design
- Steel Construction
- 1 Year Guarantee
View all: Unbranded Towel Holders
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Colour | Black |
| Construction Material (Bathrooms) | Steel |
| Design Type | Modern Design |
| Fixings Supplied | Fixings Supplied |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Model Name | Elland |
| Mount Type | Wall Mounted |
| Pack Size | 1 |
| Parent Colour | Black |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Depth | 12 mm |
| Product Height | 1600 mm |
| Product Type | Towel Rack |
| Product Width | 600 mm |
| Total Product Weight | 3.37 kg |
| Towel Holder Product Type | Towel Racks |