Bailey 12mm White Drain Rod Set 9m 14 Pcs (54452)
Due to hygiene reasons this product is excluded from our 30 Day Money Back Guarantee (your statutory rights are not affected).
9m. For cleaning stoves and small, tight bend flues. All rods and tools lock in place. Comes with a drain adaptor for conventional tools.
- Nylon Rods
- Brass 1/2" Joints
View all: Bailey Drain Rods
9m. For cleaning stoves and small, tight bend flues. All rods and tools lock in place. Comes with a drain adaptor for conventional tools.
- Nylon Rods
- Brass 1/2" Joints
View all: Bailey Drain Rods
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Bailey |
| Colour | White |
| Connection Type | 1/2" |
| Length of Pack (Combined) | 9 m |
| Length of Single Piece | 0.9 m |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 14 |
| Product Returns Note | Due to hygiene reasons this product is excluded from our 30 Day Money Back Guarantee (your statutory rights are not affected). |
| Product Type | Drain Rod Set |
| Rod Diameter | 12 mm |
| Rod Material | Nylon |
Product Contents
10 x nylon trigger lock rods, 2 x flue brushes (1 x 5", 1 x 7") and 2 x drain rod adaptors (Lockfast and universal).