PRV With Gauge 1-6bar 15mm x 22mm (41943)
With stainless steel filters and directional flow indicator. Pre-set at 3bar, adjustable from 1 to 6bar. 22mm or 15mm when using reducing rings.
- DZR Brass
- Pre-Set at 3bar
- With Pressure Gauge
View all: Unbranded Pressure Reducing Valves
With stainless steel filters and directional flow indicator. Pre-set at 3bar, adjustable from 1 to 6bar. 22mm or 15mm when using reducing rings.
- DZR Brass
- Pre-Set at 3bar
- With Pressure Gauge
View all: Unbranded Pressure Reducing Valves
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| A Size | 15 mm |
| B Size | 22 mm |
| Brand | Unbranded |
| Construction Material (Plumbing) | DZR Brass |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Operating Water Pressure | 1-6 bar |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Diameter | 15/22 mm |
| Product Type | PRV With Gauge |
| Temperature Range | 0-80 °C |