"CCTV In Operation" Sign 210mm x 148mm (49185)
Legislation requires signs be placed near CCTV cameras. For indoor or outdoor use. Easily punched or drilled for fixing. Compliant with all British standards and legislation.
- 1.2mm Polypropylene Construction
View all: Unbranded Safety Signs
Legislation requires signs be placed near CCTV cameras. For indoor or outdoor use. Easily punched or drilled for fixing. Compliant with all British standards and legislation.
- 1.2mm Polypropylene Construction
View all: Unbranded Safety Signs
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Construction Material (Safety) | Polypropylene |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Height | 210 mm |
| Product Length | 148 mm |
| Product Thickness | 1.2 mm |
| Product Type | "CCTV In Operation" Sign |
| Safety Sign Product Type | CCTV |